ΑΓΙΑΣΜΟΣ - ΕΝΑΡΞΗ ΧΡΟΝΙΑΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες σας ενημερώνουμε ότι την Δευτέρα 13/9 ώρα 09:30 οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο για την πραγματοποίηση του αγιασμού για το νέο σχολικό έτος.

Σας υπενθυμίζουμε ότι για την είσοδο των μαθητών στη σχολική μονάδα είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας και η επίδειξη α) βεβαίωσης αρνητικού selftest σε έντυπη μορφή ή β) βεβαίωσης εμβολιασμού ή γ) βεβαίωσης νόσησης από κορονοϊό. Μαθητές που δεν προσκομίζουν τα παραπάνω δικαιολογητικά υποχρεούνται να επιστρέψουν στην οικία τους για να τα προμηθευτούν.

Σας υπενθυμίζουμε επίσης ότι οι μαθητές προμηθεύονται από Τετάρτη 8/9 έως Παρασκευή 17/9 έξι (6) δωρεάν αυτοδιαγνωστικά (selftest) προκειμένου να καλυφθούν οι ανάγκες ελέγχου για το υπόλοιπο του Σεπτεμβρίου.

Τα selftest πραγματοποιούνται Δευτέρα και Πέμπτη και επιδεικνύονται στο σχολείο κάθε Τρίτη και Παρασκευή.

Κατ' εξαίρεση για την Δευτέρα 13/9 το selftest θα γίνει την Κυριακή.

Τέλος σας ενημερώνουμε ότι την ημέρα του αγιασμού θα μοιραστούν και τα βιβλία στους μαθητές.

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων σας εύχονται καλή σχολική χρονιά!

Επισκεψιμότητα

Σήμερα40