ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2022-2023

Καλούνται οι γονείς/κηδεμόνες για την ολοκλήρωση της εγγραφής των μαθητών στο Λύκειο,να καταθέσουν αυτοπροσώπως ή με e-mail (μέσω gov.gr), τα παρακάτω δικαιολογητικάευκρινώς συμπληρωμένα:

1. Ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής εκτυπωμένηαπό το e-eggrafes.
  2. Υπεύθυνη δήλωση ν. 1599/1986, του κηδεμόνα ή του μαθητή αν είναι ενήλικας (για την δήλωση κάντε κλικ εδώο κηδεμόνας τσεκάρει το α κουτάκι)
  3. Υπεύθυνη Δήλωση του έτερου κηδεμόνα (όχι του κηδεμόνα που υπέβαλε την ηλεκτρονική αίτηση) ότι εγκρίνει το περιεχόμενο της ηλεκτρονικής αίτησης όπως αυτό έχει υποβληθεί (για την δήλωση κάντε κλικ εδώο έτερος κηδεμόνας τσεκάρει το β κουτάκι).

Επιπλέον για τους μαθητές της Α΄ Λυκείου
– Φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας ή εφόσον δεν υπάρχει, πιστοποιητικό του Δήμου, όπου είναι εγγεγραμμένος ο μαθητής.
Για τους/τις μαθητές/τριες, που δεν είναι εγγεγραμμένοι/ες στα ΜητρώαΔήμου/Δημοτικής Ενότητας της χώρας, πρέπει να κατατίθεται στη σχολική μονάδα θεωρημένο και επίσημα μεταφρασμένο Πιστοποιητικό από τη χώρα τους.
– Ατομικό Δελτίο Υγείας μαθητή (ΑΔΥΜ), κατεβάστε το έγγραφο κάνοντας κλικ εδώ
. Στο ΤΟΜΥ Πετρούπολης (Κονίτσης 47) παρέχεται δωρεάν εξυπηρέτηση από παιδίατρο κατόπιν ραντεβού στο τηλ. 2105017953.

Τα παραπάνω δικαιολογητικά μπορούν να κατατεθούν στο σχολείο καθημερινά από 1ηΣεπτεμβρίου μέχρι και την έναρξη των μαθημάτων της νέας σχολικής χρονιάς.

Επισκεψιμότητα

Σήμερα36